Przejdź do treści

Adres email

fundacjasfl@gmail.com

Numer telefonu

(+48) 451 592 552

Lokalizacja

Grodzieńska 1, 16-100 Sokółka

Wręczenie Certyfikatów w ramach programu „Działaj Lokalnie”

Dnia 20.06.2023r. w Kawiarni Lira „Sokólskiego Ośrodka Kultury”, odbyło się wręczenie Certyfikatów w ramach programu „Działaj Lokalnie”. 

  Komisja Konkursowa przyznała w tym roku dofinansowanie 20 najwyżej ocenionym projektom z gmin Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Szudziałowo i Nowy Dwór. Kwota przeznaczona na granty wyniosła 60 tyś zł. 

    „Spotykamy się dziś na wyjątkowym wydarzeniu. Dlaczego wyjątkowym? Dla nas wyjątkowym, ponieważ znając treść Państwa wniosków, nie możemy doczekać się tego, co się wydarzy na terenie 4 gmin, które biorą udział w programie, podczas realizacji Państwa projektów” – tymi słowami przywitała gości, w imieniu zespołu Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” Anna Przeździecka. 

  W imieniu Komisji Grantowej, głos zabrała Elżbieta Raube -Gawrysiuk. Stwierdziła ona, że w tym roku członkowie Komisji mieli wyjątkowo trudne zadanie, ze względu na rekordową ilość wniosków oraz ich wysoki poziom.  

   W uroczystości udział wzięli przedstawiciele organizacji, które otrzymały dofinansowanie oraz  Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska i Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk, gminę Dąbrowa Białostocka reprezentował Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Wojteczko, gminę Szudziałowo reprezentowała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Rekreacji i Animacji Elżbieta Jaroszewicz. Przedstawiciele samorządów, w swoich wypowiedziach docenili trud włożony w przygotowanie wniosków oraz zaangażowanie społeczne grantobiorców. 

   Spotkanie było również okazją do integracji realizatorów projektów.  

Dziękujemy wszystkim za obecność, a Grantobiorcom życzymy sukcesów w realizacji projektów. 

Przypominamy, że „Działaj Lokalnie” jest to program do którego raz w roku, w konkursie grantowym, wniosek złożyć może każdy mieszkaniec gminy Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Nowy Dwór, Szudziałowo, który ma pomysł na fajne działania w swoim środowisku. Program „Działaj Lokalnie” sprawia, że ludzie z terenów wiejskich i małych miast mogą wpłynąć na swoje i czyjeś życie, poprzez realizację różnych inicjatyw np. aby uczucie samotności zastąpić obecnością drugiego człowieka, zjednoczyć społeczność wsi na festynie, połączyć pokolenie dzieci i dziadków podczas wspólnych wydarzeń i wiele innych. Kolejna edycja konkursu grantowego planowana jest na kwiecień 2024 roku. 

Twoja Firma jest zaangażowane społecznie? Chcesz wesprzeć lokalne działania? Zapraszamy do współpracy. Wspólnie możemy sprawić, że w przyszłym roku Komisja Grantowa „Działaj Lokalnie” nie będzie musiała odrzucać fajnych pomysłów, ze względu na za mały budżet. 

„Działaj Lokalnie” to projekt Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek „Działaj Lokalnie” Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” wraz z Urzędem  Miejskie w Sokółce i Dąbrowie Białostockiej oraz Urzędami Gmin Szudziałowo i Nowy Dwór. 

Skip to content