Przejdź do treści

Adres email

fundacjasfl@gmail.com

Numer telefonu

(+48) 451 592 552

Lokalizacja

Grodzieńska 1, 16-100 Sokółka

Wigilia ekumeniczna Fundacji.

W środowe popołudnie, dnia 18.12.2019, w sali Lira odbyła się Wigilia Ekumeniczna Fundacji SFL, połączona z podsumowaniem XI edycji programu Działaj Lokalnie.  Prezes SFL Maria Talarczyk powitała zgromadzonych gości i dokonała podsumowania mijającego roku. Później odbyło się krótka prezentacja 15 projektów Działaj Lokalnie realizowanych przez organizacje z 4 gmin : Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Nowego Dworu i Szudziałowa. O większości projektów opowiadali ich realizatorzy. Kwota rozdysponowana w tym roku na program Działaj Lokalnie to 55 tys. zł.  Wigilijne popołudnie było również okazją do wręczenia dyplomów i nagród organizacjom, których filmy promujące realizowane projekty DL, zostały wyróżnione w Konkursie "Opowiedz 2019".                                                Wyłonieni zostali zwycięzcy w trzech kategoriach:
  1. Człowiek – wygrała opowieść o projekcie „Nasza gwara w dialogu pokoleń” , przygotowana przez Koło Emerytów i Rencistów w Szudziałowie.  Film został również jednogłośnie uznany przez komisję za najlepszy, w tegorocznej edycji konkursu. 
Link do filmiku  https://www.youtube.com/watch?v=080w8ObDT9A&feature=youtu.be
  1. Miejsce – w tej kategorii laureatem została grupa nieformalna Mole Książkowe, za opowieść o projekcie „Jesienne spotkania z Biblioteką” .
Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=cCjz154FkG4
  1. Motyw – zwyciężyła opowieść o projekcie „Szachy – sport i rozrywka dla wszystkich – edycja 2019”, był to projekt realizowany przez Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Orient Sokółka”.
Link do filmu https://youtu.be/pLTwheL51xs     Podczas Wigilii dokonano również podsumowania pracy świetlic środowiskowych Fundacji SFL. Dzieci że świetlic przygotowały, pod okiem wychowawców i przy wsparciu pracowników Fundacji Jasełka kukiełkowe. Występ odbył się w ramach projektu dofinansowane że środków Urzędu Miejskiego w Sokółce - pt. "My dla innych- czyli mali artyści w akcji".   Podsumowano również projekt dofinansowany że środków  Decydujesz – Pomagamy Tesco Wyróżnienia w postaci książek otrzymali najbardziej zaangażowani uczestnicy projektu.   Następnie odbyła się modlitwa prowadzona przez księdza katolickiego, w której uczestniczyli przedstawiciele trzech kultur: katolicyzmu, prawosławia i Tatarzy. Wszyscy uczestnicy w miłej i przyjaznej atmosferze podzielili się opłatkiem.    Wieczór zakończyła wspaniałe przygotowana przez wolontariuszy SFL Wieczerza Wigilijna, a do najmłodszych uczestników imprezy przybył gość z Laponii - Święty Mikołaj.  Zarząd SFL kieruje szczególne podziękowania do Pana Macieja Szczęsnowicza, który po raz kolejny podarował na Wigilijny stół tatarskie przysmaki.  Sponsorami uroczystości byli: Polsko Amerykańska Fundacja Wolności, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce,  Burmistrz Sokółki, Maciej Szczęsnowicz. 
Skip to content