Przejdź do treści

Adres email

fundacjasfl@gmail.com

Numer telefonu

(+48) 451 592 552

Lokalizacja

Grodzieńska 1, 16-100 Sokółka

Drogi Podatniku!

Nie musisz przekazywać swojego 1 % podatku poza Sokółkę!

Fundacja „Sokólski Fundusz Lokalny”, KRS 0000026308 – organizacja pożytku publicznego od 2004 roku, działająca w gminie Sokółka od 28 lat zbiera 1% podatku na:

  1. Fundusz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym  – leczenie, rehabilitację i stypendia. 

Możesz pomóc przekazując swój 1% lub podpisać umowę i pozyskiwać 1% podatku na leczenie i rehabilitację bliskich Ci osób niepełnosprawnych, podobnie, jak to zrobiła sokółczanka Joanna Szyłak – jedna z pierwszych stypendystek programu stypendialnego „Prymus” w latach 2001-2004.

„ Nazywam się Joanna Szyłak. W 2000r mając 13 lat, zachorowałam na nowotwór złośliwy kości, następnie miałam przerzuty do płuc. Chorobę pokonałam w listopadzie 2002r. Niestety, w 2005r utworzył się poważny stan zapalny tkanek wokół endoprotezy, który stopniowo zaczął wyniszczać mój organizm. Zasięgnęłam porad specjalistów w Polsce i za granicą, wykorzystałam każdą możliwą metodę leczenia, przeszłam wiele bólu, cierpienia i operacji– bez skutku. W związku z powyższym musiałam poddać się amputacji nogi powyżej kolana. Wybór był prosty: noga albo życie, wybrałam życie. W końcu jestem zdrowa i mogę cieszyć się każdym dniem. Jestem społeczniczką, od ponad 14 lat działam charytatywnie: zbiórka plastikowych nakrętek, remont oddziału dziecięcego w Sokółce, pomoc w stołówce socjalnej, pomoc ubogim i chorym. Lubię pracować i podróżować, spędzać czas z ludźmi, których kocham i robiąc to co kocham. Dzięki przekazanemu przez Was 1% podatku oraz dzięki różnym dofinansowaniom i zbiórkom publicznym, udało się kupić protezę, dzięki której teraz mogę funkcjonować jak przedtem, a może i lepiej. Jest to proteza elektroniczna, którą trzeba wymieniać na nową średnio co 5-6 lat. Koszt takiej protezy to ponad 180 tys. i tak do końca życia. 1% podatku może wydawać się mało, dla mnie to bardzo dużo. Dzięki temu będę miała możliwość dalszej rehabilitacji oraz będę bliższa zakupu kolejnej protezy za te kilka lat. A czas biegnie nieubłaganie szybko. Twój 1% podatku to moje lepsze funkcjonowanie i dalsze niesienie pomocy potrzebującym. Tym sposobem pomożesz nie tylko mi, ale i kilku innym osobom. Dziękuję wszystkim, za dotychczasowe wsparcie.”
2. Program „Działaj Lokalnie” – służący między innymi wsparciu małych organizacji pozarządowych w rozwijaniu działań na rzecz dzieci, osób starszych, zachowania tradycji, rozwoju sportu itp. Dzięki Działaj Lokalnie pierwszy raz dofinansowano projekt Koła Gospodyń Wiejskich pt: „Tworzymy zakątek integracji pokoleń w Lipinie”. „Dzięki projektowi wzrosła i umocniła się integracja społeczności lokalnej. Starsze pokolenia przekazały tradycję młodszym pokoleniom……..” Lucyna Garbaczewska 3. Program stypendialny Fundacji SFL – od 2001 roku przyznano 1077 stypendiów na kwotę  1 524 100 zdolnym i niezamożnym uczniom i studentom z gminy Sokółka. 

Trudno jest znaleźć słowa podziękowania. Ciężko jest podsumować co zyskało się dzięki pomocy, bo brzmi to często jak chwalenie samych siebie i skupienie na swoich osiągnięciach, zamiast na dobroci darczyńców. Trzeba się zastanowić na tym co się zyskało i pamiętać, że we wszystkim tym miał udział ktoś jeszcze, kogo często nawet nie spotkaliśmy osobiście, a który miał wpływ na nasze życie. Dziś z podziękowaniami zwracam się do osób wspierających projekt stypendialny Sokólskiego Funduszu Lokalnego „Prymus” poprzez przekazanie 1%. Dzięki stypendium mogłam pracować nad swoimi talentami i zainteresowaniami. Jako uczennica klasy o profilu medycznym postanowiłam kontynuować swoją naukę na kierunku Farmacja Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Swoje zamiłowanie do pisania wierszy realizuję biorąc udział w konkursach poetyckich i jeżdżąc na warsztaty, gale, spotykając znanych poetów. Dziś chce również moimi pasjami zarażać innych publikując wiersze w Biuletynie Informacyjnym Okręgowej Izby Aptekarskiej w Białymstoku. Sądzę, że można powiedzieć, że każdy kto wspiera projekt stypendialny miał swój udział w kształceniu młodych, pochodzących z niezamożnych rodzin dzieci; brał udział w kształceniu farmaceutów, nauczycieli, terapeutów, inżynierów…                                                        

 Joanna Raczkowska

4.Prowadzenie i bieżąca działalność świetlic środowiskowych oraz wypoczynek letni dzieci z niezamożnych rodzin– do świetlic prowadzonych przez Fundację uczęszcza około 40 dzieci, dysponują one bardzo skromnym budżetem,   Państwa 1% pozwoli na poszerzenie   oferty i uatrakcyjnienie prowadzonych zajęć.

Ogłoszenie dofinansowane ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności , realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

      Dziękując wszystkim dotychczasowym osobom przekazującym 1% podatku na rzecz Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” – liczymy na dalsze wspieranie naszych działań i życzymy wszelkiej pomyślności w 2020r.

 Zarząd Fundacji

Skip to content