Przejdź do treści

Adres email

fundacjasfl@gmail.com

Numer telefonu

(+48) 451 592 552

Lokalizacja

Grodzieńska 1, 16-100 Sokółka

Stypendia na kwotę 184 200zł przyznane!

„Jest to Wasze święto, drodzy młodzi ludzie. Wasz dzień. Stypendium jest to przede wszystkim zauważenie Waszych dokonań , wyróżnienie i docenienie. Dziś wasi rodzice, dziadkowie, nauczyciele, wszyscy Ci, którzy Was w życiu wspierają , prowadzą , pomagają mogą czuć dumę! Ale najbardziej dumni powinniście być Wy! Bo to wasza ciężka praca zaprowadziła Was w to miejsce.” – tymi słowami przywitaliśmy młodzież, zebraną w Sali Lira, 05.11.2022r. gdzie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów świadczących o otrzymaniu stypendium.

W tym roku prowadziliśmy nabór aż w czterech programach stypendialnych.

Pierwszy, z wieloletnią tradycją , to program „Prymus” realizowany we współpracy z Urzędem Miejskim w Sokółce. W tym roku zostało przyznanych 14 stypendiów na łączną kwotę 14 tyś zł, zdolnym uczniom szkół podstawowych i średnich z naszej gminy.

Kolejny program, to program stypendiów imienia Pani Grażyny Sienkiewicz, kobiety o wielkim sercu, która co rok przekazuje zdolnej młodzieży dar serca. Pieniądze od Pani Grażyny pozwoliły na ufundowanie dwóch stypendiów po 2 tyś.

Następny i jednocześnie dysponujący największym budżetem , to program „Sokół” finansowany ze środków The Pucilowski Foundation. W tym roku komisja doceniła starania 30 studentów i 3 uczniów ostatniej klasy szkoły średniej. Łączna kwota ufundowanych stypendiów przez The Pucilowski Foundation jest imponująca - to 157 200 zł.

W związku z wyjątkową sytuacją i wojną w Ukrainie, dzięki pozyskanym środkom od sponsorów – Federacji Funduszy Lokalnych w Polsce w programie „Lokalnie dla Ukrainy” ze środków pracowników Firmy Technip FMC, i ofiarności społeczności sokólskiej , udało nam się przyznać 16 stypendiów na łączną kwotę 9000zł dla ukraińskich uczniów, kontynuujących naukę w polskich szkołach.

Jest to łącznie 67 stypendiów na łączną kwotę 184 200zł.

Wręczenie stypendiów poprzedziła wspaniały koncert przygotowany przez uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Sokółce.

Dyplomy w programach stypendialnych, wraz z zespołem Fundacji wręczali:

-Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska

-Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk

-Przewodnicząca Komisji Stypendialnej, jednocześnie przedstawiciel The Pucilowski Foundation Ewa Puciłowska

Na uroczystość przybyli również członkowie Rady Fundacji oraz przedstawiciele Komisji Stypendialnej.

Spotkanie było okazją do podziękowań za współpracę. Kryształowe statuetki wyrażające wdzięczność za wspieranie działań Fundacji otrzymali

- Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska,

-Z-ca Burmistrz Adam Kowalczuk

Podziękowania za współpracę w programie „Sokół” złożyliśmy na ręce przedstawiciela The Pucilowski Foundation Pani Ewy Puciłowskiej. Była to również okazja do przypomnienia historii Fundacji TPF i osoby Fundatorki Anny Sokolik.

Wyróżniona została również Pani Grażyna Sienkiewicz.

Po wręczeniu dyplomów i pamiątkowych zdjęciach uroczystość dobiegła końca.

Gratulujemy Stypendystom i życzymy osiągnięć.