Przejdź do treści

Adres email

fundacjasfl@gmail.com

Numer telefonu

(+48) 451 592 552

Lokalizacja

Grodzieńska 1, 16-100 Sokółka

„Wszyscy inni, każdy taki sam…” – czyli akcja edukacja „Na Jednej Nodze”

„Wszyscy inni, każdy taki sam…” – czyli akcja edukacja „Na Jednej Nodze”, nowego programu Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny”.

Zajęcia pod tytułem "Wszyscy inni, każdy taki sam" miały na celu uczenie dzieci od najmłodszych lat tolerancji, akceptacji i szacunku do innych oraz zapoznanie ich z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Uczestnicy mieli możliwość przekonania się jak czuje się osoba na wózku, osoba niedowidząca, miały też okazję zapoznania się ze sprzętem, który na co dzień ułatwia życie osobom niepełnosprawnym. Mogły usiąść na wózku inwalidzkim, obejrzeć protezy i ortezy, zobaczyć jak czują się osoby z zaburzeniami błędnika dzięki alkogoglom. Dziękujemy firmie OttoBock za wypożyczenie sprzętu.

Zajęcia prowadziła koordynator programu „Na Jednej Nodze” Joanna Raczkowska.

Asia porusza się na protezie nogi. Mogła podzielić się z najmłodszymi własnymi doświadczeniami dotyczącymi możliwości osób niepełnosprawnych np. czy za wszelką cenę trzeba pomagać na każdym kroku i we wszystkim wyręczać osoby z niepełnosprawnościami.

Dużo emocji, duże poruszenie, jeszcze większe zainteresowanie i ogrom wiedzy- z tym wszystkim opuszczają nasze zajęcia uczniowie. DZIĘKUJEMY

„Wszyscy inni, każdy taki sam” w liczbach:

- 58 godzin zajęć przeprowadzonych w klasach 1 – 3 oraz wszystkich przedszkolach w Sokółce,

- ponad 1400 dzieci objętych akcją.

Patronat nad akcją objęła Burmistrz Sokółki – Ewa Kulikowska.

Skip to content