Przejdź do treści

Adres email

fundacjasfl@gmail.com

Numer telefonu

(+48) 451 592 552

Lokalizacja

Grodzieńska 1, 16-100 Sokółka

Wigilia ekumeniczna

W piątek 14 grudnia 2018r. w Kawiarni „Lira” odbyła się wigilia ekumeniczna zorganizowana przez Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny”. Było to spotkanie połączone z podsumowaniem programu „Działaj Lokalnie X 2018” i konkursu „Opowiedz…” 2018.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele czterech kultur: katolicyzmu, prawosławia , muzułmańskiej i Romów oraz grupy realizujące projekty „DL”, stypendyści oraz wolontariusze Sokólskich szkół. Nie zabrakło również przedstawicieli Urzędu Miasta.

Uroczystość rozpoczęto prezentacją siedemnastu projektów „Działaj Lokalnie” z podsumowaniem tegorocznych działań. Członkowie Zarządu Fundacji wręczyli nagrody i upominki konkursu „Opowiedz…2018”, podziękowania wolontariuszom za udział w zbiórkach żywności. Zostały wręczone upominki z udziałem w zbiórce Mikołajkowej – 6.XII.2018r.

Zgromadzeni duszpasterze odmówili modlitwy, goście podzielili się symbolicznym opłatkiem składając przy tym świąteczne i noworoczne życzenia i zasiedli do wspólnej kolacji.

Sponsorami uroczystości byli: Polsko Amerykańska Fundacja Wolności, Burmistrz Sokółki, Fundacja im. St. Batorego, Bank Żywności w Suwałkach,

BGŻ BNP Paribas, Bar Niemen, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce