Przejdź do treści

Adres email

fundacjasfl@gmail.com

Numer telefonu

(+48) 451 592 552

Lokalizacja

Grodzieńska 1, 16-100 Sokółka

Projekt sfinansowany przez BNP Parbias Bank Polska

Dobiegł końca projekt sfinansowany przez BNP Parbias Bank Polska (BGŻ). Dzięki uprzejmości i hojności Banku dzieci ze Świetlic Środowiskowych „Stokrotka” i „Koniczynka” miały możliwość poznania zasad i norm zachowanie w kinie i teatrze, wyjścia do kina w Sokółce, wyjazdu do Kina Helios w Białymstoku oraz uczestnictwa w wycieczce do Białostockiego Teatru Lalek.

W Sokólskim kinie dzieci obejrzały bajkę pt. „Krudowie 2”. Wizyta w kinie zawsze jest dużą frajdą dla najmłodszych, ale obecność w kinie Helios w Białymstoku z pewnością na długo zapadanie w pamięć naszym wychowankom, gdyż większość dzieci kino w tak dużym wymiarze widziała pierwszy raz w życiu. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę „Raya i ostatni smok”.

W sobotę 25.09.2021r dzieci ze Świetlic Środowiskowych „Stokrotka” i „Koniczynka” wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Białostockiego Teatru Lalek. Pracownicy Teatru przygotowali dzieciom moc atrakcji i niespodzianek.

Wychowankowie mieli szansę zobaczyć i zwiedzić piwnicę Teatru, w której znajdują się setki lalek. Piękne i fascynujące kukiełki bardzo przykuły uwagę młodego pokolenia i wszyscy oglądali je i słuchali ich historii z wielką ciekawością.

Dzieci miały też okazję stworzyć swoją własną lalkę z pomocą scenografów Teatru. Cała masa rożnego rodzaju materiałów, kolorowe włóczki i guziki pobudziły wyobraźnię naszych wychowanków co przełożyło się na stworzenie przepięknych, różnorodnych lalek.

Na sam koniec odwiedzin w Teatrze dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pod tytułem „Robot i Motylek”. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili spektakl, który zobrazował widzom jak ważną rolę w życiu odgrywają uczucia, takie jak miłość czy empatia.

Radość dzieci to widok bezcenny ! Bez pomocy, uprzejmości i wsparcia w postaci grantu od Banku BNP Paribas Bank Polska nie bylibyśmy w stanie zapewnić dzieciom tak wielu atrakcji. W imieniu wychowanków gorąco dziękujemy!

Skip to content