Przejdź do treści

Adres email

fundacjasfl@gmail.com

Numer telefonu

(+48) 451 592 552

Lokalizacja

Grodzieńska 1, 16-100 Sokółka

Odnowione wnętrza „Świetlic marzeń” zapełniły się gwarem dziecięcych zabaw!

Z nieukrywana radością chcielibyśmy podzielić się informacją, że dzieciaki mogą wrócić do świetlic. Jest to tym bardziej radosne wydarzenie, że dobiegło końca odświeżanie pomieszczeń i doposażenie w świetlicach środowiskowych „Koniczynka” i „Stokrotka”. Było ono możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

    Dzięki pozyskanym środkom zostały zaszpachlowane i odmalowane sufity i ściany w pomieszczeniach świetlic oraz wymieniona wykładzina PCV w miejscach, które tego wymagały. Stare, wysłużone meble i krzesełka zostały w większości zastąpione nowymi. Aby poprawić komfort przebywania dzieci w świetlicach i  wypoczynku w czasie wolnym, zostały zakupione kanapy. Przyjemną atmosferę pomogą stworzyć nowe dywany (zostaną użyte dopiero, jak pozwolą na to warunki epidemiologiczne). Aby ułatwić wychowawcom i dzieciom samodzielne dbanie o porządek w świetlicach, zostały zakupione odkurzacze. Asortyment świetlic wzbogaciły również suszarki na prace plastyczne.

    W placówkach powstały kąciki komputerowe, do których zostały kupione po 2 laptopy z drukarkami, biurka oraz fotele i kąciki telewizyjne z konsolą PS4 akcesoriami move i grami.    Remont i doposażenie pochłonęły mnóstwo pracy ale  było warto! ?

Skip to content